zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Szef KPRM podał, ile zgłoszeń wpłynęło

12:16, 15.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Do tej pory zarejestrowało się na szczepienia przeciw COVID-19 127 tys. 796 seniorów powyżej 80. roku życia – poinformował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk przypomniał, że o północy z czwartku na piątek rozpoczęła się centralna rejestracja na szczepienia dla seniorów powyżej 80. roku życia.

Dodał, że rejestrować można się poprzez infolinię, w punkcie szczepień i za pośrednictwem internetowego konta pacjenta.

Poinformował, że na infolinię w ciągu pierwszych 90 min zadzwoniono ponad 84 tys. razy, a w ciągu godziny stronę internetową, na której można się rejestrować, odwiedzono 1 mln razy.

– Do tej pory, do tego momentu zarejestrowało się 127 tys. 796 seniorów powyżej 80. roku życia – poinformował Dworczyk.
Ruszyły zapisy seniorów po 80. roku życia na szczepienia przeciw COVID-19
 
 
 
...
 

Do tej pory przesłano 474 tys. zgłoszeń na szczepienia


– Do piątku, przed południem Polacy przesłali 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się przeciw Covid-19, prawie 377 tys. zgłoszeń zostało już potwierdzonych przez osoby zainteresowane – powiedział szef KPRM.

Michał Dworczyk przekazał na konferencji prasowej, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zgłaszania gotowości do zaszczepienia przeciw COVID-19.
>br/> – Do tej pory przesłano 474 tys. zgłoszeń i prawie już 377 tys. zostało potwierdzonych przez kliknięcie w specjalny link wysyłany przez system do zgłaszającego się jako osoby gotowej do przyjęcia szczepienia – poinformował Dworczyk.Różnice między zgłoszeniem a rejestracją na szczepienia. Szef KPRM wyjaśnia

W 30 szpitalach tymczasowych uruchomiono możliwość szczepień


Do północy w czwartek terminy szczepień w centralnym kalendarzu wprowadziło 4 787 punktów w całej Polsce, dla tych punktów uruchomiono rejestrację; wystawiono ponad 1,5 mln terminów od 25 stycznia do końca marca – poinformował Michał Dworczyk. Możliwość szczepień uruchomiono w 30 szpitalach tymczasowych.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował na piątkowej konferencji prasowej, że w czwartek do północy terminy szczepień w centralnym kalendarzu wystawiło 4 787 punktów w całej Polsce i właśnie dla tych punktów uruchomiona została rejestracja. Jak przekazał, wystawionych terminów było ponad 1,5 mln - od 25 stycznia do końca marca.Szef KPRM: Udało się opanować wszystkie problemy z systemem rejestracji
– Planowaliśmy, że będzie to około 6 tys. punktów i około 2 mln terminów. Wczoraj okazało się, że część punktów - co przedstawiono nam rano, chodzi w szczególności o POZ-y - powiedziała, że nie zdąży do wieczora wystawić swoich kalendarzy. Dodatkowo nastąpiła mniej więcej godzinna przerwa w dostępie do centralnego kalendarza do ładowania terminów, ponieważ bardzo dużo punktów szczepień jedocześnie starało się wprowadzać terminy dla pacjentów – wyjaśniał Dworczyk.

W konsekwencji – poinformował – został uruchomiony „wariant B”, czyli w 30 szpitalach tymczasowych w największych miastach uruchomiono kilkaset tysięcy dodatkowych terminów.

– Dla tych POZ-ów, które są w programie szczepień, a które nie zdążyły wczoraj zgłosić swojego kalendarza, wydłużyliśmy termin zgłoszeń. Do 25 stycznia liczba tych punktów, wierzymy, że w sposób znaczący się zwiększy, a liczba terminów dobije do 2 mln – dodał szef KPRM.Dworczyk: Setki tysięcy osób zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19