zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Rząd będzie nadal podejmował działania, aby utrzymać na podobnym poziomie liczbę miejsc pracy”

13:33, 06.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Rząd będzie nadal podejmował wszelkie działania, aby utrzymać na podobnym poziomie liczbę miejsc pracy i je ratować; to jedno z najważniejszych zadań rządu, uważamy, że na tego typu działanie nie należy oszczędzać środków finansowych – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu był proszony o komentarz do podanych we wtorek danych Eurostatu dot. zatrudnienia, z których wynika, że w lutym bezrobocie w Polsce wyniosło 3,1 proc. i był to najniższy wskaźnik wśród krajów Unii Europejskiej.

Dopytywano go czy jego zdaniem ten wynik to zasługa pomocy antykryzysowej, która przewiduje wsparcie pod warunkiem utrzymania zatrudnienia, i czy rząd nie obawia się nad zatrudnienia i masowego bezrobocia w momencie, gdy tzw. tarcza antykryzysowa przestanie działać.

– Przede wszystkie tarcze kryzysowe, zarówno tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju jak i wszystkie elementy związane z tarczą ZUS-owską, innymi zwolnieniami i poręczeniami kredytowymi, miały na celu uratowanie miejsc pracy i zabezpieczenie łańcuchów dostaw, które były realizowane w Polsce. W związku z tym to jest to działanie, które uratowało miejsca pracy – powiedział Müller.


Morawiecki: Przyspieszamy ze szczepieniami, na efekty w gospodarce trzeba poczekać
 
 
 
...
 
Rzecznik nrządu podkreślił, że

– Natomiast czy dojdzie do zwiększenia bezrobocia w najbliższym czasie, to oczywiście pokażą też niestety dane epidemiczne. To znaczy - jeżeli by epidemia miała się dalej przedłużać, to oczywiście to wpływa negatywnie na gospodarkę. – powiedział.

– Natomiast przewidywania ekonomistów zarówno krajowych, jak i ekspertów międzynarodowych pokazują, że Polska ma szansę wyjść z kryzysu właśnie dzięki temu, że polscy pracownicy, polscy przedsiębiorcy radzą sobie dobrze dzięki swojej zaradności, dzięki swojej pracowitości oraz z drugiej strony dzięki temu, że w odpowiednim czasie i w odpowiednim zakresie wpłynęły środki finansowe z pomocy rządowej, że Polska z tego powodu ma szansę przejść przez kryzys najlepiej w całej – mówił rzecznik rządu.


Gowin: W kwietniu kwota pomocy dla firm zsumuje się do 7 mld zł
Rzecznik rządu dodał, że potrzeba jeszcze kilka miesięcy, by móc to w całości ocenić.

– Natomiast polski rząd będzie nadal podejmował wszelkie działania, aby liczbę miejsc pracy utrzymać na podobnym poziomie, ratować miejsca pracy, to jedno z najważniejszych zadań rządu. W przeciwieństwie do innych rządów uważamy, że tutaj nie należy oszczędzać środków finansowych na tego typu działanie – oświadczył Müller.


„Chcemy uruchomić kolejne środki do 30 mld zł dla przedsiębiorstw”

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
18-09-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych