zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rząd planuje redukcję etatów w administracji. Jest uchwała

07:45, 27.08.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Rząd przyjął w środę uchwałę zobowiązującą szefa KPRM Michała Dworczyka do uzgodnienia z właściwymi ministrami rozwiązań dotyczących zmniejszenia zatrudnienia w kancelarii premiera oraz w urzędach obsługujących członków Rady Ministrów - wynika z informacji przekazanej przez Centrum Informacyjne Rządu.


Podziel się:   Więcej

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że podczas środowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19, której projekt złożył szef KPRM Michał Dworczyk.

„Rząd zobowiązał szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do uzgodnienia z właściwymi członkami Rady Ministrów rozwiązań związanych ze zmniejszeniem zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz urzędach obsługujących członków Rady Ministrów” – podał CIR.

Dotyczyć to będzie także m.in. urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwie, jednostek podległych i nadzorowanych przez premiera, ministra kierującego działem administracji rządowej lub wojewodę, a także np. ZUS, KRUS czy NFZ.

„Działania dotyczące zmniejszenia zatrudnienia wiążą się z negatywnymi skutkami gospodarczymi wywołanymi przez pandemię COVID-19, które wpływają na wzrost deficytu budżetu państwa” – wskazano w rządowym komunikacie.


Szef KPRM: Decyzja ws. liczby resortów po rekonstrukcji rządu jeszcze nie zapadła