zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rząd powoła pełnomocnika ds. instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa

19:30, 28.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Rząd powoła pełnomocnika do spraw instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa – podano w wykazie prac legislacyjnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Podziel się:   Więcej

„W związku z powołaniem nowej Rady Ministrów i utworzeniem Ministerstwa Aktywów Państwowych, które docelowo ma przejąć nadzór nad państwowymi spółkami oraz uwzględniając ważny interes państwa, jakim jest realizacja koncepcji maksymalnego wykorzystania potencjału aktywów państwowych, aby przyczyniały się one do wzrostu gospodarczego i rozwoju państwa, uzasadnione jest powołanie Pełnomocnika Rządu do spraw instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa w randze Sekretarza Stanu” – napisano w komunikacie.

Do jego zadań należeć będzie m.in: przygotowanie koncepcji mającej na celu stworzenie mechanizmów optymalnego wykorzystania aktywów państwowych.

Ponadto zadaniem pełnomocnika rządu będzie analiza istniejących rozwiązań i obowiązujących przepisów prawa w zakresie optymalnego wykorzystania aktywów państwowych.

Pełnomocnik rządu do spraw instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa zajmie się inicjowaniem, monitorowaniem i koordynacją działań związanych z pozyskiwaniem finansowania na strategiczne projekty i programy gospodarcze.

Do zadań pełnomocnika należeć będzie przygotowanie propozycji i wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie przeznaczenia aktywów państwowych na wspierania projektów mających istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego państwa.


Exposé premiera Morawieckiego. „Chcemy polskiego państwa dobrobytu”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych