zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rząd przedstawi nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa

07:40, 23.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Rząd przedstawi w piątek nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki jeszcze w środę poinformował na antenie Polsat News, że będzie rekomendował Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy.


Podziel się:   Więcej

Ponadto z uwagi na dużą liczbę powiatów czerwonych premier będzie także rekomendował, by cała Polska od soboty była strefą czerwoną.

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w czwartek w TVP Info o tę zapowiedź szefa rządu, odparł, że „ta decyzja właściwie po rekomendacji premiera jest praktycznie pewna”.

– Liczby, to o czym mówił pan premier, wskazują na to, że większość populacji kraju i tak znalazłaby się w czerwonej strefie, więc tutaj jesteśmy w takiej sytuacji, w której zgodnie z tymi planami, które omawialiśmy powinno się objąć całą Polskę czerwoną stref tak, aby faktycznie ograniczyć rozwój koronawirusa w innych miejscach kraju – mówił rzecznik.


Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omówiono sytuację epidemicznąMorawiecki: Zachęcam do zainstalowania aplikacji Stop COVID
Minister zdrowia Adam Niedzielski na portalu rp.pl mówił z kolei, że w przypadku szkół być może „będziemy dokonywali pewnego różnicowania pomiędzy miastami powyżej 250 tys. a miastami mniejszymi, gdzie w mniejszych miastach może dopuścimy naukę hybrydową”.

– Natomiast na pewno w tych miastach większych będziemy chcieli przejścia na (naukę) zdalną – mówił.


Szef BBN: Prezydent wspiera strategię, którą rząd wybrał w walce z epidemią