zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rząd za powołaniem pełnomocnika ds. inwestycji zagranicznych w Polsce

14:49, 18.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw inwestycji zagranicznych w Polsce – wynika z informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych rządu.


Podziel się:   Więcej

W zamieszczonej w poniedziałek informacji dowiadujemy się, że osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu był wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, a pełnomocnikiem ma być sekretarz lub podsekretarz stanu w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw gospodarki - Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodano, że projekt dot. pełnomocnika rząd przyjął w trybie obiegowym 15 stycznia.

Jak wyjaśniono, podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie koordynacja działań wspierających napływ inwestycji zagranicznych na terytorium RP.


Premier: Przystępujemy do konsultacji i inwestowania środków na odbudowę po epidemii
W wykazie czytamy, że na gruncie obowiązującego prawa proces inwestycyjny pozostaje wieloaspektowy, bowiem składa się na niego zarówno etap lokalizowania danej inwestycji w przestrzeni, dokonanie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, szeroko pojęty proces budowlany – od momentu rozpoczęcia budowy po oddanie inwestycji do użytkowania”.

Jak podano, dla stworzenia sprzyjających warunków do inwestowania w Polsce nie bez znaczenia są zachęty fiskalne i wszelkie dodatkowe formy wsparcia w postaci dozwolonej pomocy publicznej.

„Obszary te pozostają w kompetencjach poszczególnych członków Rady Ministrów. Z uwagi na powyższe aspekty zasadne jest powierzenie koordynacji działań jednemu organowi, który stworzy spójny schemat działania w zakresie tworzenia dogodnych warunków inwestowania współpracując w tym zakresie z członkami Rady Ministrów” – dodano.


Kościński: Z funduszy odbudowy 30 proc. na Zielony Ład, 25 proc. na agendę cyfrową

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych