zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rząd zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID

07:30, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

Rząd zachęca wszystkich do używania na swoich smartfonach aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe. Program ułatwia służbom sanitarnym walkę z epidemią dzięki możliwości anonimowego powiadomienia jego użytkowników o ryzykownym kontakcie z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa.


Podziel się:   Więcej

Do połowy października aplikację pobrało ponad milion użytkowników.

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe jest dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS. Można ją pobrać wyłącznie z Google Play lub App Store.

Do prawidłowego działania wymaga włączonego Bluetooth.

Podobne aplikacje powstały w innych krajach na całym świecie. Na poziomie Komisji Europejskiej trwa obecnie dyskusja w sprawie możliwości synchronizacji i wymiany danych pomiędzy różnymi programami opracowanymi przez państwa członkowskie UE.


Morawiecki: Zachęcam do zainstalowania aplikacji Stop COVID
Do instalowania aplikacji w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych zachęcał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaapelował do Polaków o to, by nie lekceważyli zagrożenia, jakim jest koronawirus. Prosił również o solidarność i wspólną walkę z pandemią COVID-19.

Premier Mateusz Morawiecki mówił też o potrzebie stosowania się do obowiązujących zasad sanitarnych.Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślał, że w innych krajach zaraz po pojawieniu się tej aplikacji była ona masowo instalowana.

Do korzystania z rządowej aplikacji mobilnej zachęcał też rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Rzecznik GIS zaznaczał, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób pobierze ją na swoje telefony.


Kancelaria Premiera: aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii


Premier: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych