zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Rząd zajmie się m.in. projektem noweli ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

11:20, 11.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Rząd zajmie się we wtorek projektem nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który zakłada m.in. wprowadzenie od 1 stycznia 2022 r. bezgotówkowej formy wypłaty emerytur i rent, rozwiązanie problemu tzw. emerytur czerwcowych, a także zmiany w zasadach pobierania zasiłków.


Podziel się:   Więcej

Ministrowie omówią też projekt ustawy o gatunkach obcych, który wprowadza nowe definicje inwazyjnych gatunków obcych i dostosowuje krajowe prawodawstwo do unijnych regulacji.

Według resortu klimatu i środowiska rozwiązania zawarte w projekcie mają zapobiec niekorzystnemu wpływowi inwazyjnych gatunków obcych na różnorodność biologiczną oraz ograniczyć szkody przez nie wyrządzane.


Ustawą o gatunkach inwazyjnych zajmie się Rada Ministrów

Podczas dzisiejszego posiedzenia rządu omówiony zostanie także projekt noweli ustawy o przekształceniach własnościowych w przemyśle cukrowniczym, który zakłada, że Skarb Państwa będzie mógł obejmować nowe akcje Krajowej Spółki Cukrowej z prawem głosu.Rząd zajmie się projektem zmian ws. akcji Krajowej Spółki Cukrowej
Rada Ministrów zajmie się także projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją XI sesji Światowego Forum Miejskiego, która ma się odbyć w Katowicach w czerwcu przyszłego roku.

Rząd omówi dziś także projekt uchwały w sprawie ustanowienia Programu gwarancyjnego „Czyste powietrze” z wykorzystaniem gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego.


Rząd o gwarancjach BGK w programie „Czyste powietrze”

Gwarancja BGK ma być stosowana przy bankowych kredytach termomodernizacyjnych.


Rząd ma zająć się projektem uchwały ws. gwarancji BGK o kredytach termomodernizacyjnych

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych