zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rząd zajmie się wprowadzeniem zerowej stawki PIT dla młodych

09:47, 25.06.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się projektem dotyczącym wprowadzenia zerowego podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Projekt zakłada, że dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.


Podziel się:   Więcej

Ministrowie zajmą się też projektem ustawy Dostępność Plus, który ma zapewnić osobom z ograniczoną sprawnością możliwość łatwiejszej komunikacji. Według wyliczeń Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju projektem będzie objęte 12 proc. społeczeństwa, a więc ok. 5 mln osób.

Rząd ma omówić też projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne, wdrażający unijne przepisy dotyczące zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych oraz projekt dotyczący przeprowadzenia powszechnego spisu rolnego w 2020 r.

Ministrowie zajmą się również projektem zmian w prawie rodzinnym i opiekuńczym przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Propozycja MS dostosowuje przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2013 r. Trybunał orzekł wówczas, że przepisy, które nie pozwalają na zaprzeczenie ojcostwa po śmierci dziecka są niezgodne z konstytucją.

Rząd za likwidacją podatku PIT dla młodych; z pewnymi warunkami
W planie posiedzenia rządu jest także projekt noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii, który ma umożliwić przeprowadzenie aukcji na zakup energii elektrycznej z OZE w 2019 roku poprzez wskazanie w przepisach przejściowych, maksymalnych ilości i wartości, która będzie przedmiotem sprzedaży oraz wyznaczenie cen referencyjnych, stanowiących maksymalną wartość oferty, która może zostać złożona przez wytwórcę w ofercie aukcyjnej.

Ministrowie omówią też m.in. projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych, który zakłada usprawnienia w przygotowaniu i realizacji budowy portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, czyli portów Gdańsk, Gdynia, a także zespołu portów Szczecin-Świnoujście.

Rada Ministrów rozpatrzy również projekt dotyczący zwolnienia z podatku dochodowego marynarzy pracujących na polskich statkach morskich oraz projekt noweli ustawy o portach i przystaniach morskich oraz niektórych innych ustaw.

Dworczyk: we wtorek rząd przyjmie projekt ustawy o zerowym podatku PIT dla osób młodych

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych