zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Rządowa strona z informacjami o wydarzeniach na polsko-białoruskiej granicy

07:42, 15.11.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

Kancelaria premiera uruchomiła stronę z informacjami o wydarzeniach na polsko-białoruskiej granicy. Znajdą się tam również materiały do pobrania. Jest ona dostępna pod linkiem gov.pl/granica.


Podziel się:   Więcej

Na stronie można zapoznać się z zakładkami z ważnymi informacjami, materiałami dla mediów z sekcjami wideo i zdjęciowymi oraz kontaktami do rzeczników służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju, aktualnościami oraz wsparciem, jakie do Polski dociera z różnych części świata.

Ponadto można obejrzeć tweety premiera Mateusza Morawieckiego, Centrum Informacyjnego Rządu, Straży Granicznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Policji.

Kancelaria premiera wyjaśnia, że astrona powstała, gdyż dynamicznie zmieniająca się sytuacja każdego dnia przynosi kolejne informacje i wyzwania dotyczące kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.Rzecznik rządu: Finalizujemy prace nad serwisem internetowym w wersji polskiej i angielskiej
Zauważono, że kłamstwa, dezinformacja i wykorzystanie dramatycznej sytuacji osób zamieszkujących m.in. region Bliskiego Wschodu to tylko niektóre z elementów okrutnej i cynicznej gry politycznej białoruskiego dyktatora.

Dodano, że na przestrzeni ostatnich miesięcy władze Białorusi nasilają wobec Unii Europejskiej działania o charakterze wojny hybrydowej.

Wskazano, że nielegalna migracja organizowana przy udziale służb białoruskich ma doprowadzić do destabilizacji sytuacji politycznej i zagrozić bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej.


Premier: Cieszę się, że dzisiaj cała UE i NATO wspierają nasze działania