zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rządowe projekty ustaw związane z tzw. tarczą antykryzysową opublikowane na stronie internetowej Sejmu

12:59, 26.03.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

W czwartek przed południem na stronie internetowej Sejmu zostały opublikowane rządowe projekty ustaw związane z tzw. tarczą antykryzysową. Posłowie mają się zająć nimi w piątek.


Podziel się:   Więcej

Wcześniej w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller poinformował PAP, że projekty ustaw związane z tzw. tarczą antykryzysową zostały przyjęte przez rząd i skierowane do Sejmu.

Na stronie internetowej Sejmu zostały już opublikowane projekty: nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw; nowelizacji niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19; nowelizacji ustawy o systemie instytucji rozwoju oraz projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

Pakiet antykryzysowy opiera się na pięciu filarach: obrony przed utratą miejsc pracy; wsparcia dla służby zdrowia; bezpieczeństwa systemu finansowego; wsparcia dla przedsiębiorców; inwestycji publicznych. W realizację pakietu będą zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. Pakiet jest odpowiedzią rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

Projekty składające się na tzw tarczę antykryzysową przygotowane zostały m.in. przez resorty: rozwoju, finansów oraz rodziny, pracy i polityki społecznej. Według rządu, wartość pakietu to co najmniej 10 proc. polskiego PKB.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
04-04-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych