zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Rzeczkowska: Obowiązywanie tarczy antyinflacyjnej na żywność zostanie przedłużone

14:02, 29.11.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– W tym tygodniu ukaże się rozporządzenie MF wprowadzające zerową stawkę VAT na żywność – poinformowała we wtorek szefowa resortu finansów Magdalena Rzeczkowska. Dodała, że wydłuży ono stosowanie osłony dla Polaków w zakresie podstawowych produktów żywnościowych.


Podziel się:   Więcej

– Przedłużamy obowiązywanie tarczy antyinflacyjnej, jeżeli chodzi o żywność - zerowy VAT na żywność – wskazała minister finansów podczas wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

– Jeszcze w tym tygodniu, do końca tego tygodnia ukaże się rozporządzenie Ministra Finansów, w tym przypadku stawka zero procentowa zostanie wprowadzona właśnie w drodze rozporządzenia MF, które wydłuży stosowanie osłony dla Polaków w zakresie podstawowych produktów żywnościowych – przekazała Rzeczkowska.

Dodała, że w przypadku pozostałych rozwiązań tarczy antyinflacyjnej będą stosowane m.in. tarcze energetyczne, tarcza gazowa. Rzeczkowska wskazała też na „dodatki ciepłownicze, ochronę osób, które ogrzewają swoje mieszkania, ciepło z rekompensatą, limity cen energii, zamrożenia cen energii, gazu”.
Szefowa resortu finansów zwróciła uwagę, że budżet realizowany w tym i przyszłym roku to „budżet bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polaków”.

Przez to bezpieczeństwo rozumiem (...) bezpieczeństwo społeczne, socjalne, programy społeczne, które PiS realizuje, i które będziemy kontynuować – zapewniła.

Dodała, że chodzi też o „bezpieczeństwo fizyczne, obronność Polski”.

Wskazała na 3-proc. wzrost wydatków budżetowych w tym zakresie, m.in. na zakup sprzętu obronnego, „na podniesienie bezpieczeństwa Polski, bezpieczeństwa Unii Europejskiej”.


Premier: Zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
01-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych