zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik prezydenta: 11 listopada będzie świętowany z godnością

21:47, 24.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą „celebrowane z godnością” – zapewnił w czwartek Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydencki minister podkreślał wysoką rangę tego wydarzenia.


Podziel się:   Więcej

– Od pięciu lat 11 listopada jest świętowany z największymi honorami i szacunkiem. To jest wielkie święto Polski i Polaków. Ten proces cały czas trwa. Z całą pewnością w tym roku święto będzie obchodzone w sposób bardzo, ale to bardzo godny – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik Andrzeja Dudy.

Błażej Spychalski wyraził nadzieję, że jedno z najważniejszych wydarzeń 11 listopada, czyli Marsz Niepodległości w Warszawie, będzie miał uroczystą i podniosłą oprawę.

– W zeszłym roku marsz w Warszawie skupiał uwagę mediów. Jestem przekonany, że w tym roku wydarzenie będzie miało równie podniosłą i uroczystą oprawę. To jest ważny element naszej tożsamości narodowej – powiedział prezydencki minister.

W tym roku Marsz Niepodległości nie będzie miał charakteru państwowego. Wciąż nie zapadła decyzja o ewentualnym udziale w marszu prezydenta Andrzeja Dudy.


30 lat temu Sejm ustanowił 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości