zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: chcemy, by projekt ws. lotów VIP-ów był przyjęty na sierpniowym posiedzeniu

15:08, 12.08.2019;   autor: msies;   źródło: IAR

Rząd chce, by projekt w sprawie zasad lotów najważniejszych osób w państwie został przyjęty jeszcze na sierpniowym posiedzeniu Sejmu. To temat odbywającego się w kancelarii premiera spotkania szefa KPRM Michała Dworczyka z przedstawicielami klubów parlamentarnych, a także kancelarii prezydenta, Sejmu i Senatu.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu Piotr Müller przed rozpoczęciem spotkania oświadczył, że informacje o braku przedstawiciela klubu PO-KO przyjmuje ze smutkiem.

– Liczyliśmy na to, że w ponadpartyjnym dialogu da się uregulować takie ważne kwestie jak choćby przeloty najważniejszych osób w państwie. Na szczęście pojawili się przedstawiciele innych klubów parlamentarnych z czego się cieszymy. Niestety tej krytycznej uwadze muszą podlegać posłowie PO-KO, którzy dzisiaj rano wydawało się zapowiadali, że na tym spotkaniu będą, a pół godziny temu zapowiedzieli, że na spotkaniu się nie pojawią, ponieważ nie chcą wchodzić w dialog. To przykra informacja, myślę również dla wszystkich wyborców PO, bo pokazuje, że w dialogu w tak ważnych sprawach nie są w stanie spotkać się w KPRM i omówić tych najważniejszych kwestii - mówił Müller.

Zapowiedział jednocześnie, że jeszcze w tym tygodniu, „najprawdopodobniej w piątek” projekt w sprawie przelotów najważniejszych osób w państwie zostanie przedstawiony „szerszemu gronu w ramach publicznych konsultacji”. – Następnie projekt ma przyjąć Rada Ministrów- mówił Piotr Müller.
 
 
 
...
 
Kto zadecyduje o locie

Piotr Müller podkreślił, że intencją rządu jest stworzenie centralnego rejstru lotów najważniejszych osób w państwie. Dodatkowo - jak wyjaśniał - to kancelaria premiera, a nie pilot, powinna decydować o tym, czy dany lot się odbędzie. Lista nazwisk pasażerów pilotów premiera

Piotr Müller dodał, że nie ma przeszkód, by ujawnić także listę pasażerów lotów z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Na razie KPRM upubliczniła wykaz ponad dwustu przelotów szefa rządu, odkąd w grudniu 2017 roku objął swoją funkcję. Według rzecznika rządu, lista lotów premier Beaty Szydło ma być gotowa jeszcze w tym tygodniu.

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
04-06-2020
  • 11. posiedzenie Sejmu – dzień czwarty 11:30
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych