zaloguj się
Dostępność

 
header("X-php: 103");
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: Exposé najprawdopodobniej we wtorek

11:27, 15.11.2019;   autor: akune;   źródło: IAR

– Najprawdopodobniej we wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie exposé – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Müller dodał, że punkty zawarte w przemówieniu programowym zostaną omówione w piątek po zaprzysiężeniu nowej Rady Ministrów.

– W samym exposé chcemy wskazać cele na tę kadencję. Zostały one już wyznaczone w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości i w zapowiedziach z kampanii wyborczej – powiedział w radiowej Jedynce rzecznik rządu.

Podkreślił, że w przemówieniu premier przedstawi też długoterminowe cele – niektóre zapowiadane już wcześniej, jak na przykład budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, kwestie związane z transformacją energetyczną, ekologią czy strategią odpowiedzialnego rozwoju. Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się w piątek o godz. 14.30 w Pałacu Prezydenckim.

Piotr Müller zaznaczył, że premier nie przekazał jeszcze prezydentowi wniosku o powołanie ministra sportu. Dodał, że szef rządu nie wskaże osoby, która obejmie tę tekę przed wygłoszeniem exposé. Do czasu powołania ministra sportu nadzór nad resortem będzie sprawował premier Mateusz Morawiecki.


Pierwsze posiedzenie nowego rządu w piątek po południu


Prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia rządu