zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: Lewica i KO zachowują się w sposób przypominający złe zwyczaje opozycyjne

19:26, 02.11.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Lewica i KO, nie biorąc udziału w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim dot. sytuacji epidemicznej, zachowują się w sposób przypominający złe zwyczaje opozycyjne; odmówili ze względów czysto politycznych - ocenił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek wieczorem rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych - pojawili się tylko przedstawiciele PiS, PSL oraz Konfederacji; w spotkaniu uczestniczą przedstawiciele rady medycznej ds. epidemiologicznych.

Rzecznik rządu zaznaczył w TVP Info, że na spotkanie byli zaproszeni przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych oraz koła, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz eksperci - wirusolodzy i epidemiolodzy. Jak podkreślił, nie chodziło tylko o spotkanie na poziomie politycznym, ale przede wszystkim eksperckim.

– Niestety, faktycznie Lewica i klub Koalicji Obywatelskiej zbojkotowały to spotkanie i jestem tym zasmucony, ponieważ, jeżeli nawet odmawiają spotkań w gronie eksperckim, to nie najlepiej świadczy - powiedział Müller. Doprecyzował, że na spotkaniu pojawili się przedstawiciele PiS, Konfederacji oraz eksperci wskazani przez PSL.
 
 
 
...
 
– PSL odmówiło współpracy na poziomie politycznym, ale przynajmniej wskazało ekspertów, zaś Lewica i KO zachowują się w sposób przypominający złe zwyczaje opozycyjne, opozycji, która odmawia jakiejkolwiek współpracy czy nawet dyskusji - oceniał. Zdaniem Müllera, Lewica i KO odmówili udziału w spotkaniu ze względów czysto politycznych.

Rzecznik rządu poinformował, że w spotkaniu wziął udział m.in. prof. Andrzej Horban, który przedstawił m.in. etapy wdrażania poszczególnych procedur medycznych w związku z pandemią koronawirusa.

– Gdyby na takich spotkania pojawiali się przedstawiciele KO i Lewicy, byłoby łatwiej rozmawiać – stwierdził Müller. Jak dodał, podejście, jakie prezentuje KO i Lewica nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką.

Informacja nt. strategii walki z koronawirusem możliwa w tym tygodniu

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych