zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu o słowach Tuska o Obajtku: Zachowuje się jak szeregowy użytkownik Twittera

09:38, 02.03.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Wypadałoby, żeby były premier nie zachowywał się jak szeregowy użytkownik Twittera, który próbuje w dosyć słaby, mało merytoryczny sposób, dokuczać innym użytkownikom - tak rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska ws. kwalifikacji prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.


Podziel się:   Więcej

We wtorek w programie „Tłit” w wp.pl rzecznik rządu był pytany o słowa byłego premiera, który w poniedziałek w TVN24 powiedział m.in., że zastanawiałby się, czy Danielowi Obajtkowi powierzyć prowadzenie stacji benzynowej, a nie Orlenu.

Müller ocenił, że Tusk „niszczy autorytet funkcji premiera”. - Z przykrością patrzę na to, w jaki sposób premier Donald Tusk niszczy autorytet funkcji premiera, bo może jako osoba to słowo „autorytet” tam słabo pasuje - powiedział rzecznik rządu.

- Wypadałoby, żeby były premier nie zachowywał się jak szeregowy użytkownik Twittera, który próbuje w dosyć słaby sposób, mało merytoryczny dokuczać innym użytkownikom. To nie jest na poziom premierowski - dodał.

Obajtek premierem?


Tusk zapytany w TVN24, czy szanse prezesa Orlenu na zostanie premierem są stracone po tzw. taśmach Obajtka, odparł, że dużo poważniejsze i bardziej bulwersujące niż słowa Obajtka jest to, czy „on i wielu innych mianowanych przez PiS najwyższych urzędników państwowych, prezesów państwowych spółek ma podstawowe kwalifikacje nie tylko etyczne, ale merytoryczne”.
- Ja bym się zastanawiał, czy zlecić panu Obajtkowi prowadzenie stacji benzynowej, a nie Orlenu - stwierdził Tusk. - Zdarzenia ekonomiczne, pokazują, że Orlen pod jego władzą się rozrasta, ale trudno mówić, by była to kwitnąca firma - dodał były premier.

W reakcji na tę wypowiedź Obajtek zwrócił się do Tuska na Twitterze pisząc, że „Orlen w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku; w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł". Prezes Orlenu zaznaczył też, że obecnie spółka wydaje na inwestycje trzy razy więcej pieniędzy niż miało to miejsce za czasów PO-PSL. "Spokojnego wieczoru” - zakończył swój wpis Obajtek.

W ubiegłym tygodniu „Gazeta Wyborcza” napisała, że Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, chciał „wykończyć” firmę swojego wuja. Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem - podała „GW”. Według dziennika, dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje; padają na nich wulgaryzmy, także pod adresem wuja.

Po publikacji gazety spółka PKN Orlen oświadczyła, że „stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen jak również naruszają dobre imię prezesa Daniela Obajtka”. „Publikacja ma na celu zdyskredytowanie prezesa zarządu spółki w momencie, gdy prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy akwizycyjne” - napisano.

Wicepremier Sasin broni szefa PKN Orlen

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych