zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: Objęcie przez Marka Kuchcińskiego funkcji szefa KPRM - kwestia kilku dni

08:33, 07.10.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Objęcie przez Marka Kuchcińskiego funkcji szefa KPRM to kwestia, myślę, kilku dni - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. W czwartek poinformowano, że premier Mateusz Morawiecki zaproponował wiceprzewodniczącego klubu PiS Marka Kuchcińskiego na stanowisko szefa KPRM.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki powiedział w piątek, że powołanie Kuchcińskiego na funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów to jego autorski pomysł. – Poprosiłem marszałka, żeby współpracował ze mną i cieszę się, że chce się podjąć tej roli - dodał premier.

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w piątek w TVP Info o to, kiedy Kuchciński obejmie stanowisko. – To jest kwestia, myślę, kilku dni - przekazał Müller.

– W tej chwili wiemy, że pan premier zaproponował tę funkcję, pan marszałek Kuchciński się na to zgodził, więc finalizacja to jest kwestia krótkiej perspektywy - zaznaczył rzecznik rządu.


Premier: Marek Kuchciński jako szef KPRM to mój autorski pomysł
 
 
 
...
 

Co dalej z min. Dwiorczykiem?


Müller pytany był też, czy w rządzie pozostanie Michał Dworczyk, który w ubiegły piątek złożył rezygnację z funkcji szefa KPRM. – W tej chwili pozostaje ministrem-członkiem Rady Ministrów i tutaj zmian żadnych nie ma - odpowiedział.

Dopytywany, czym będzie zajmował się Dworczyk, odpowiedział: – Wiemy doskonale, że w kwestiach Ukrainy czy w kwestiach związanych ze współpracą międzynarodową pan minister odgrywał ważną rolę. Ale podział obowiązków po tych zmianach, które teraz się odbywają w rządzie, jeszcze nie jest sfinalizowany pod kątem formalnym, więc wtedy będziemy o tym decydować.


Kuchciński: Potwierdzam, zgodziłem się zostać szefem KPRM

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
27-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych