zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: Organy państwowe będą weryfikowały, czy są przestrzegane limity

16:02, 31.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Organy państwowe będą weryfikowały, czy są przestrzegane limity i zasady bezpieczeństwa, w szczególności w przestrzeniach zamkniętych - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Wskazał, że takie działania będą podejmowane np. w sklepach, restauracjach i kinach.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu poinformował, że podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego nie rozmawiano o ewentualnym podwyższaniu kar za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Zaznaczył, że dyskutowano natomiast o konieczności egzekwowania już obowiązujących zasad m.in. przez inspekcję sanitarną, inspekcję pracy oraz policję.

– Można się spodziewać, że faktycznie takie działania będą podejmowane, w szczególności w zakresie ochrony osób w przestrzeniach zamkniętych, jak sklepy, restauracje, kina – tego typu miejsca, gdzie jest więcej ludzi – powiedział rzecznik rządu.

– Nie stawiałbym tezy, że w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi jakieś zaostrzenie przepisów, natomiast bez wątpienia (...) organy państwowe będą weryfikowały, czy są przestrzegane te limity, w szczególności w przestrzeniach zamkniętych – dodał.Müller: Na tę chwilę nie skłaniamy się ku wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń
 
 
 
...
 


Obraduje Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Jednym z tematów sytuacja epidemiczna


Zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Omówi sytuację epidemiczną

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych