zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: Ponad 6 mln zł na modernizację jednostek strażackich

18:05, 13.05.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– W najbliższych latach na modernizację jednostek strażackich w powiecie bytowskim trafi 6 mln 250 tys. zł – poinformował w piątek w Bytowie rzecznik rządu Piotr Müller. Jak podkreślił, to część większego planu, czyli wartego 10 mld zł programu modernizacji służb mundurowych.


Podziel się:   Więcej

Müller odwiedził w piątek bytowską Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Jak zaznaczył na briefingu, w najbliższych dwóch, trzech latach do Bytowa i do Miastka na modernizację jednostek strażackich trafi 6 mln 250 tysięcy złotych.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na przygotowanie dodatkowych warsztatów i bazy infrastrukturalnej.

– Do tego, aby można było w bezpieczniejszy sposób realizować misję strażacką oraz misję ratunkową na terenie powiatu bytowskiego – uzupełnił rzecznik rządu.

Jak zauważył, to część większego planu. – To jest część planu, który realizujemy konsekwentnie w ramach programu modernizacji służb mundurowych – podkreślił.


20 wozów ratowniczo-gaśniczych przekazano do dolnośląskich komend PSP
 
 
 
...
 
Müller przypomniał, że w edycji na lata 2022-2025 na modernizację służb przewidziano 10 mld zł.

– Te programy będziemy konsekwentnie realizować. Jest zgoda rządu na to, aby konsekwentnie przez najbliższe kilka lat podobnie wydatkować 10 mld zł – dodał.

– Te środki pozwalają z jednej strony modernizować takie jednostki, jak te, które widzimy tutaj, ale jednocześnie też odnawiać, a właściwie odtwarzać te jednostki, które zniknęły, niestety, w czasach Platformy Obywatelskiej z polskich miejscowości – zaznaczył rzecznik rządu.

Dla przykładu powiedział o odtworzonym Posterunku Policji w Lipnicy w powiecie bytowskim.


Prezydent Duda przekazał promesy na zakup 25 wozów ratowniczo-gaśniczych
Oprócz programu modernizacji, jak zaznaczył, wspierane są też Ochotnicze Straże Pożarne.

– Wspomagamy remizy, odbudowujemy je, przekształcamy, ale przede wszystkim tworzymy warunki do zakupu sprzętu, w tym wozów strażackich, jak również umundurowania, które jest niezbędne do tego, aby w bezpieczny sposób realizować misję ratunkową – podkreślił Müller.


Premier: Wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne to nasze wielkie dobro narodowe