zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: Rozważamy wariant przywrócenia resortu Skarbu Państwa

09:13, 25.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Rozważamy możliwość przywrócenia ministerstwa czy innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa, jesteśmy na etapie analiz – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W TVP1 rzecznik rządu był pytany o spekulacje, że wicepremier Jacek Sasin miałby zostać ministrem skarbu państwa.

– Faktycznie rozważamy możliwość przywrócenia resortu, czy innego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa, w ogóle zasobem państwowym. Jednym z wariantów jest możliwość przywrócenia tego resortu, ale to jest na etapie analiz, takiego wariantu faktycznie nie wykluczamy – powiedział Müller.

Dopytywany o personalia, podkreślił, że nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć.

Pytany o skład nowego rządu Müller podkreślił, że już przed wyborami było jasne, że w razie wygranej PiS premierem zostanie Mateusz Morawiecki, potrzebne jest jeszcze oficjalne zatwierdzenie jego kandydatury przez Komitet Polityczny PiS.


Spychalski: jest najlepszy czas na rozmowy o ewentualny przywróceniu ministerstwa skarbu


Müller o przyszłym rządzie: Niewykluczone, że niektóre resorty będą skonsolidowane
„Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły”

Rzecznik rządu dodał, że z poznaniem pełnego składu gabinetu musimy wstrzymać się „mniej więcej” do czasu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, które odbędzie się 12 listopada. – Faktycznie już pewne ustalenia zapadły, ale nie na wszystkich stanowiskach, w związku z tym, chcemy to raczej ogłosić kompleksowo niż wyrywkowo – powiedział Müller.

Pytany, czy na dotychczasowych stanowiskach pozostaną szefowie MON i MSWiA – Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, odparł, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale są to bardzo dobrzy ministrowie i mają wysokie oceny.


Zaznaczył, że w najbliższym czasie będzie podpisywana umowa koalicyjna między PiS oraz Solidarną Polską i Porozumieniem. Mówił, że te dwa ostatnie ugrupowania miały w kończącej się kadencji po dwóch ministrów konstytucyjnych. – Myślę, że podobny wariant będzie teraz też możliwy – wskazał Müller.


Powołanie nowego rządu przez prezydenta – najpóźniej 26 listopada

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych