zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: To naturalne, że zaplecze polityczne prezydenta wspiera go w kampanii

09:14, 15.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

To naturalne, że zaplecze polityczne prezydenta wspiera go w kampanii wyborczej – tak o udziale premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewnił, że spotkania premiera w ramach w kampanii były finansowane z komitetu wyborczego.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu pytany w TVN24 o opinię OBWE, że w wyniku objazdu premiera po 80 miejscowościach w Polsce w trakcie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy „zatarta została granica między partią a państwem”, odparł, że „żadna partia polityczna nie wystawia kandydata na prezydenta”, tylko prezydent startuje osobiście.

Pytany o finansowanie kampanii Andrzeja Dudy, odparł, że była ona „współfinansowana przez PiS” oraz wpłaty obywateli.

Dopytywany, czy nie widzi nic złego w zaangażowaniu premiera w takim stopniu w tę kampanię, Müller odparł, że szef rządu uważał i nadal uważa, że Andrzej Duda był „najlepszym kandydatem" w minionych wyborach.

Na pytanie, jakie były koszty organizacji spotkań szefa rządu w kampanii, odparł, że finansowane były przez komitet wyborczy Andrzeja Dudy i kosztowały „kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy złotych”.


Najpóźniej 3 sierpnia Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności wyborów prezydenckich
Walka z kryzysem spowodowanym pandemią

Müller dopytywany, jakie decyzje odnośnie walki z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa rząd podjął w minionym miesiącu, odparł, że wdrożone zostały tarcze antykryzysowe.

Pytany o list ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który „otrzymało 1 mln 300 tys. osób za pośrednictwem KRUS” przekonujący o kontynuowaniu myśli Lecha Kaczyńskiego przez Andrzeja Dudę o wsparciu wsi, Müller odpowiedział, że „można się zastanowić, czy ten list był potrzebny".

Rzecznik rządu przekonywał, że premier spotykał się z samorządowcami „w ramach działań z tarczy antykryzysowej“.

– Jak Donald Tusk popierał Bronisława Komorowskiego, to zacierał granice między państwem a partią? Na pewno pomagał w kampanii wyborczej, na pewno nie na taką skalę, bo Donald Tusk nie był tak pracowity, natomiast generalnie rzecz biorąc Donald Tusk wspierał Bronisława Komorowskiego – podkreślił Müller.

– To jest naturalne, że zaplecze polityczne prezydenta wspiera go w kampanii – dodał rzecznik rządu.

W niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc.


Premier: Stan finansów publicznych pozwala przekazać środki samorządom na rozrusznik rozwojowy

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych