zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rzecznik rządu: W piątek nie poznamy nazwiska nowego ministra sportu

12:01, 15.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

W piątek podczas zaprzysiężenia nowej Rady Ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę nie poznamy jeszcze nazwiska ministra sportu, stanie się to w późniejszym terminie; do tego czasu nadzór nad resortem będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W piątek o godz. 14.30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość powołania przez głowę państwa nowego rządu Mateusza Morawieckiego.

Premier Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu w ubiegły piątek. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Jedynym resortem, którego obsady premier wówczas nie przedstawił było Ministerstwo Sportu. Premier tłumaczył to wówczas względami osobistymi ewentualnego kandydata.

– W piątek jeszcze nie poznamy nazwiska nowego ministra sportu. Mamy dwóch kandydatów na to stanowisko, rozmowy ciągle trwają – oświadczył Müller.

– Wkrótce premier Morawiecki zdecyduje komu powierzy tę tekę, a do tego czasu będzie pełnił obowiązki szefa resortu sportu - zaznaczył rzecznik rządu.


Prezydent powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego


Dworczyk: Dwóch kandydatów na ministra sportu
Exposé i wniosek o wotum zaufania dla rządu

We wtorek Morawiecki złożył na ręce prezydenta Andrzeja Dudy dymisję poprzedniego rządu. Do czasu powołania nowego gabinetu prezydent powierzył dotychczasowemu premierowi pełnienie obowiązków.

Zgodnie z konstytucją po przyjęciu dymisji rządu, jest 14 dni na desygnację nowego premiera i powołanie nowego rządu. W czwartek przed południem prezydent desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzył mu misję utworzenia rządu.

Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów premier przedstawia program działania rządu (wygłasza exposé) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.


Prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia rządu

Kalendarz transmisji

Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
06-12-2019
  • Przybycie premiera Mateusza Morawieckiego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel na teren byłego obozu zagłady Auschwitz I 10:45
  • II spotkanie z cyklu „Śniadania w Belwederze. Jak ożywić przedsiębiorczość w Polsce” z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy 11:00
  • Złożenie przez premiera Mateusza Morawieckiego i kanclerz Niemiec Angelę Merkel kwiatów przy Ścianie Straceń 11:20
  • Udział premiera Mateusza Morawieckiego w oficjalnej części uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau 12:00
  • Złożenie przez premiera Mateusza Morawieckiego i kanclerz Niemiec Angelę Merkel zniczy przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu 13:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych