zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sałek: Prezydencka Rada ds. Środowiska dyskutowała nt. rozwoju systemu elektroenergetycznego

14:33, 22.09.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Rozwój polskiego systemu elektroenergetycznego był tematem środowego posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych.; to bardzo istotny temat ze względu na rozwój OZE; efektem dyskusji będzie przygotowanie konkluzji - powiedział PAP prezydencki doradca Paweł Sałek.


Podziel się:   Więcej

- Dziś odbyło się posiedzenie Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych, która funkcjonuje przy panu prezydencie (...), dyskutowaliśmy o sprawach związanych z rozwojem polskiego systemu przesyłowego elektroenergetycznego - powiedział Sałek w środę PAP.

Prezydencki minister podkreślił, że to bardzo istotny temat ze względu na rozwijające się intensywnie w Polsce odnawialne źródła energii (OZE). W harmonogramie środowego posiedzenia Rady znalazło się m.in. wystąpienie prof. Mirosława Parola, zasiadającego w Radzie, na temat planowanego rozwoju sektora elektroenergetycznego.

- Poruszyliśmy także temat związany z tymi wszystkimi inwestycjami, które będą w Polsce realizowane - a będzie ich bardzo dużo, jeśli patrzymy na Polski Ład - w kontekście zapotrzebowania na stal i cement. Dlatego że to są dwa podstawowe produkty, które są wykorzystywane w inwestycjach - kontynuował prezydencki doradca. Jak przekazał, prognozę zapotrzebowania w tym zakresie - w kontekście rozwoju energetyki w Polsce do 2040 roku - przedstawił podczas posiedzenia prof. Marek Ściążko.

Sałek przekazał, że efektem dyskusji podczas posiedzenia będzie przygotowanie konkluzji.

Pytany, czy poruszony został w środę temat kopalni Turów, odpowiedział: „Nie, na ten temat nie rozmawialiśmy”. - Natomiast następne spotkanie w przyszłym miesiącu będzie dotyczyło tego dużego pakietu Komisji Europejskiej, tzw. „Fit for 55+” i ogromnych wyzwań, które stoją przed europejską i polską gospodarką oraz sektorem wytwarzania energii elektrycznej i ciepła - zaznaczył prezydencki doradca.

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych w czerwcu. Prezydent podkreślił wówczas, że prace Rady, z uwagi na tematykę, którą się zajmie, mają dla Polski „znaczenie kluczowe”. Zaznaczył, że to ciało eksperckie, w którym będą omawiane kwestie związane z transformacją energetyczną naszego kraju, „która staje się faktem, a przede wszystkim jest dziś naszym bardzo poważnym międzynarodowym zobowiązaniem”.

Prezydent Duda: Administracja Bidena ma pilniejsze problemy niż relacje z Polską

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych