zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Saryusz-Wolski: Zajmowanie się przez TSUE sprawą Turowa jest bezprawne

18:59, 23.09.2021;   autor: akune;   źródło: IAR

– Zajmowanie się przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawą kopalni węgla brunatnego w Turowie jest bezprawne i bezskuteczne – powiedział w czwartek eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski.


Podziel się:   Więcej

Wcześniej europoseł poinformował, że złoży oficjalne zapytanie do Komisji Europejskiej ponieważ – jak mówił w TVP Info – orzekanie przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach związanych z bezpieczeństwem energetycznym krajów członkowskich jest naruszeniem traktatu o Unii Europejskiej.

W poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowił, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.


Europoseł Saryusz-Wolski: Składam interpelację do KE w sprawie Turowa

Pod koniec lutego Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce i wnioskowały o zastosowanie środków tymczasowych, czyli o nakaz wstrzymania wydobycia.

W maju TSUE nakazał Polsce wstrzymać wydobycie do czasu rozstrzygnięcia sprawy.Rzecznik rządu: Zamknięcie Turowa wywoła kryzys energetyczny w Polsce