zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Chcemy wspierać inwestycje, które dają szanse rozwoju

15:15, 20.09.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Wsparcie rządu dla inwestycji, które dają szanse rozwoju zapowiedział wicepremier Jacek Sasin, podczas uroczystości rozpoczęcia budowy betonowego pasa startowego na lotnisku szkoleniowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.


Podziel się:   Więcej

– Chciałbym zadeklarować, również w imieniu rządu Rzeczypospolitej, że to są przedsięwzięcia, które my będziemy wspierać. Chcemy wspierać te pozytywne propozycje, które powstają na tej ziemi i które dają szanse szybkiego rozwoju i lepszego życia dla ludzi, którzy się tu urodzili, którzy chcą tu spędzać swoje życie – powiedział Sasin.

Wicepremier uczestniczył w piątek w symbolicznym wbiciu łopaty rozpoczynającym budowę betonowego pasa startowego na lotnisku szkoleniowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Sasin podkreślił, że każda inwestycja w tej części Polski ma duże znacznie. – To inwestycja w obszarze, który musi cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, wsparciem i zadowoleniem władz każdego szczebla, bo to jest inwestycja w edukację, w naukę. To też inwestycja, która będzie pociągła za sobą tworzenie nowych, innowacyjnych miejsc pracy – dodał wicepremier.

Betonowy pas startowy na lotnisku chełmskiej PWSZ będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania lotniska, będzie m.in. umożliwiał wykonywanie wszystkich operacji lotniczych, również w czasie niekorzystnych warunków pogodowych.

Nowy pas zwiększy możliwości szkolenia studentów na kierunkach lotniczych i tym samym da szanse na rozwój uczelni. Inwestycja pochłonie prawie 23,5 mln zł. 16 mln zł na ten cel przekazało uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pas ma być gotowy w 2021 r.
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych