zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Jesteśmy na dobrej drodze, by mogło dojść do odmrożenia gospodarki

21:06, 19.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby rzeczywiście do odmrożenia mogło dojść – stwierdził w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do możliwości zniesienia obostrzeń pandemicznych. Zaznaczył, że nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki.


Podziel się:   Więcej

Wicepremier Jacek Sasin pytany w TVP Info o odmrażanie gospodarki na przełomie maja i czerwca, jeśli utrzyma się szybkie tempo szczepień wskazał, że to jest coś na co wszyscy czekamy, „nie tylko przedsiębiorcy, ale również całe społeczeństwo”.

– Jesteśmy dziś na dobrej drodze, by rzeczywiście do takiego odmrożenia mogło dojść. Akcja szczepień bardzo dobrze się rozwija – stwierdził Sasin. Przypomniał, że wykonano 9 mln szczepień, w tym ponad 3,5 mln osób zaszczepiono obiema dawkami.

– To jest dobry prognostyk. Nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki – powiedział. Dodał, że dotyczy to zarówno małych przedsiębiorstw, jak i dużych firm. – Duże firmy nie tylko oczekują, żeby gospodarka została odmrożona, ale przygotowują się na okres po pandemii, aby szybko odrabiać straty, żebyśmy jako kraj szybko weszli na ścieżkę wzrostu gospodarczego – mówił Sasin.
 
 
 
...
 
Sasin podkreślił, że dzięki tarczom antykryzysowym „udało nam się uniknąć bezrobocia, fali bankructw”.

– Jesteśmy przygotowani do tego jako kraj (...) aby w chwili odmrożenia gospodarki, gospodarka szybko zaczęła funkcjonować w takim wymiarze, w jakim funkcjonowała przed pandemią – zaznaczył Sasin.

Jak oświadczył w poniedziałek w Lubinie premier Mateusz Morawiecki, na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki. Zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Zamknięcie polskiej gospodarki na miesiąc kosztowałoby blisko 100 mld zł