zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Linia do rozlewania szczepionek w Polfie będzie gotowa na jesieni

20:49, 04.03.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Linia do rozlewania szczepionek przeciw koronawirusowi w Polfie Tarchomin jest budowana; w maju staną pierwsze maszyny i na jesieni rozlewnia będzie gotowa – zadeklarował w czwartek w TVP Info wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Podziel się:   Więcej

– Linia do rozlewania szczepionek w Polfie Tarchomin już się dzieje, bo ten proces technologiczny zestawiania tej linii to jest już fakt. W maju pierwsze maszyny staną w Polfie i na jesieni ta rozlewnia szczepionek będzie gotowa – mówił szef MAP.

Poinformował, że równolegle Polfa Tarchomin prowadzi rozmowy z koncernami farmaceutycznymi na temat produkcji szczepionki.


Sasin: W maju montaż linii do rozlewu szczepionek w Polfie Tarchomin

– Mam głęboką nadzieję, że jesienią będziemy mieli nie tylko gotową linię do rozlewania szczepionek, ale będziemy mogli tę linią uruchomić – zapewnił.

Sasin przypomniał, że w środę spółka Mabion poinformowała, że zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dot. produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19. PFR dofinansował Mabion kwotą 40 mln zł.


Sasin: W maju montaż linii do rozlewu szczepionek w Polfie Tarchomin


– Jako rząd tego typu działania wspieramy. Również w tym przypadku będzie to wsparcie rzędu 40 mln zł przez PFR. Chcemy i mamy taką ambicję, żeby wychodzić z tego wykluczenia farmaceutycznego – dodał szef MAP.


Wicepremier Gowin: Prowadzone są rozmowy o polskiej szczepionce przeciwko COVID-19

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych