zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Negocjacje kształtu rządu przed nami. Możliwe korekty

11:53, 14.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Planem od początku było uzyskanie samodzielnej większości i wszystko wskazuje na to, że ten cel został osiągnięty – powiedział w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin (PiS), komentując cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych.


Podziel się:   Więcej

– Mocno stąpamy po ziemi, był plan od początku, a celem było uzyskanie samodzielnej większości i jest – jak na to wszystko wskazuje, więc cel został osiągnięty – powiedział w TVN24 Jacek Sasin.

Wicepremier pytany o to, wśród których ugrupowań PiS będzie poszukiwał w razie konieczności koalicjanta, wyraził nadzieję, że nie będzie takiej konieczności.

Pytany o „koalicjanta pierwszego wyboru” stwierdził, że nie widzi takiego.

Sasin ocenił, że osiągnięcie przez PiS wraz z ewentualnymi koalicjantami większości konstytucyjnej „jest całkowicie niemożliwe”.

– Trzy z czterech partii – KO, Lewica i PSL wyraźnie, werbalnie wykluczyły jakiekolwiek koalicje z PiS – przypomniał wicepremier.

– Jeśli chodzi o czwartą partię, czyli Konfederację, to bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić sojusz z partią, która jest bardzo mocno prorosyjska – dodał Sasin.

Pytany o skład rządu, Sasin stwierdził, że będą „jakieś korekty”. Dopytywany, czy wicepremierem może zostać lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, odpowiedział, że jest to kwestia rozmów koalicyjnych w ramach Zjednoczonej Prawicy. – Negocjacje kształtu rządu przed nami – zapowiedział Sasin.

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych