zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Nie ma wyższych priorytetów niż zdrowie i bezpieczeństwo Polaków

12:49, 30.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Budowa szpitali tymczasowych przez podmioty nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych jest częścią rządowej strategii walki z epidemią – napisał w mediach społecznościowych wicepremier, szef MAP Jacek Sasin. Jak dodał, nie ma wyższych priorytetów niż zdrowie i bezpieczeństwo Polaków.


Podziel się:   Więcej

„Odpowiedzialność społeczna biznesu to część DNA spółek Skarbu Państwa. Budowa szpitali tymczasowych przez podmioty nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych jest częścią rządowej strategii walki z epidemią. Nie ma wyższych priorytetów niż zdrowie i bezpieczeństwo Polaków” – napisał w piątek na Twitterze Sasin.

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział w piątek, że sześć spółek Skarbu Państw, m.in. Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP, zostało zobowiązanych przez premiera Mateusza Morawieckiego do budowy szpitali tymczasowych. Spółki będą podpisywały umowy na refinansowanie kosztów budowy z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

– Dzisiaj w nocy premier podpisał decyzję dla sześciu spółek Skarbu Państwa lub spółek, w których Skarb Państw ma decydujący udział, zobowiązujące te spółki do budowy szpitali tymczasowych. Łącznie będzie to co najmniej trzy tysiące dodatkowych łóżek – powiedział Dworczyk w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.


Premier zobowiązał spółki SP do budowy szpitali tymczasowych


Premier: Pod koniec przyszłego tygodnia 31-32 tys. łóżek dostępnych dla chorych na COVID-19
PKN Orlen poinformowało w piątek, że zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt powstanie także w Ostrołęce, w tym przypadku przy wsparciu Energi, spółki z Grupy Orlen.
.
Oba przedsięwzięcia zostaną zrealizowane we współpracy z rządem - podał koncern.


Premier Morawiecki: Musimy zdusić drugą falę COVID-19

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
08-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych