zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Nowy Ład zaprezentujemy w najbliższych tygodniach

10:17, 01.03.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Prezentacja Nowego Ładu nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. To plan całościowy, którego kołem zamachowym są inwestycje, o wiele bardziej realny niż to, co prezentuje Platforma Obywatelska – powiedział w poniedziałek minister aktywów państwowych i wicepremier Jacek Sasin.


Podziel się:   Więcej

W Programie 3 Polskiego Radia Sasin poinformował, że obecnie trwają prace nad bardzo szczegółowym programem wychodzenia z kryzysu spowodowanego przez COVID-19.

– On jest z jednej strony opisany w Krajowym Planie Odbudowy, w pięciu filarach. Przygotowujemy również szeroką ofertę programową, którą będziemy chcieli zaprezentować Polakom, takiego nowego ożywienia gospodarki w tych obszarach, które są największym wyzwaniem, czyli ochrona zdrowia, ale również wszystko to, co związane jest z transformacją energetyczną – zapowiedział minister.

Odnosząc się do zaprezentowanych w weekend propozycji programowych Platformy Obywatelskiej Sasin stwierdził, że „to bardzo ciekawe propozycje Platformy Obywatelskiej".

Komentując zaproponowane przez polityków największej partii opozycyjnej rozwiązania obniżające podatki i zmierzające m.in. do likwidacji tzw. podatku Belki wicepremier ocenił, iż „szkoda, że jak zwykle z propozycjami Platformy, to są tylko słowa, bo przecież kiedy Platforma rządziła, to raczej podatki podnosiła, a kiedy nie rządzi, to proponuje tych podatków obniżanie”.


Premier Morawiecki: „Nowy Ład" przedstawimy w ciągu kilku tygodni
– My nie potrzebujemy podpowiedzi ze strony opozycji, mamy przygotowany własny plan, który będziemy prezentować w najbliższym czasie. Ten nowy plan, który roboczo nazwaliśmy +Nowym Ładem+ to jest plan całościowy – stwierdził polityk.

Według szefa MAP kołem zamachowym Nowego Ładu są inwestycje, czyli czynnik, który „spowoduje, że odbijemy się od pewnego dna jeśli chodzi o wzrost gospodarczy”.

Jak przypomniał Sasin, „poprzedni rok to był rok recesji, rok recesji nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej”.


Rzecznik rządu: Rozwiązania tzw. Nowego Ładu poprawią los wielu rodzin
Minister zastrzegł, że nie poda dokładnej daty prezentacji Nowego Ładu, poinformował jedynie, że nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni.

– To plan po pierwsze o wiele bardziej realny niż to co prezentuje Platforma Obywatelska, bo my jako Prawo i Sprawiedliwość pokazaliśmy, że realizujemy nasze plany, nie są to plany tylko po to, aby je ogłosić, a potem ich nie zrealizować – dodał Jacek Sasin.


„W ramach Nowego Ładu zaprezentujemy atrakcyjną ofertę dla inwestorów”

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych