zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sasin o CPK: Twierdzenie, że inwestycje należy uciąć jest zgubną polityką

09:24, 02.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Zgubną polityką jest twierdzenie, że inwestycje należy uciąć – powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ocenił, że mówienie, by nie budować dzisiaj CPK, czy nie kontynuować przekopu Mierzei Wiślanej, to działanie przeciw interesowi Polski.


Podziel się:   Więcej

Jak podkreślił wicepremier w Programie I Polskiego Radia, inwestycje publiczne „są niezwykle ważne dla rozwoju naszego kraju, do powrotu do wysokiego poziomu wzrostu gospodarczego".

Zdaniem Sasina zgubną polityką jest twierdzenie, że inwestycje należy uciąć, nie należy ich kontynuować. – To, co mówi Rafał Trzaskowski, aby dzisiaj nie budować Centralnego Portu Komunikacyjnego, czy nie kontynuować budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną (...) to jest działanie przeciwko interesowi ekonomicznemu Polski – ocenił wicepremier.

Sasin przypomniał, że Rafał Trzaskowski już wcześniej mówił, że nie należy budować CPK, kiedy „będziemy mieli lotnisko w Berlinie”.

– Problem jest taki, że to nie my będziemy mieli lotnisko w Berlinie, tylko to lotnisko w Berlinie będą mieli Niemcy – powiedział.


Horała: Zapewne w czerwcu plan finansowy dla CPK trafi na obrady rządu