zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Obniżka cen gazu dla odbiorców biznesowych

17:15, 14.01.2022;   autor: akune;   źródło: IAR

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zlecił działania, dzięki którym ceny gazu dla klientów biznesowych zostały obniżone o jedną czwartą. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło o 25 proc. ceny gazu dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny.


Podziel się:   Więcej

Obniżka, która wchodzi w życie od dziś, będzie obowiązywać do końca lutego. Obejmie ona wszystkich odbiorców, podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnym Cenniku Gaz Dla Biznesu.

Będą z niej mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

– Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów – podkreślił prezes Zarządu PGNiG SA Paweł Majewski.

Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach.


Sejm zmienił regulacje dotyczące dostępu do lokalnych sieci gazowych
Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza spółka – powiedział prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

Dodał, że „jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego”.

Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom – powiedział wicepremier Jacek Sasin. – Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny – podkreślił wicepremier.


Sejm uchwalił ustawę o ochronie odbiorców gazu

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych