zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Trzynasta emerytura nie musi być zapisana w budżecie, bo nie budżet ją wypłaca

10:03, 10.10.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Trzynasta emerytura nie musi być zapisana w budżecie państwa, bo nie budżet ją wypłaca; środki pochodzą z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – podkreślił w czwartek w radiowej Jedynce wicepremier, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin.


Podziel się:   Więcej

Sasin był pytany o wypowiedz szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który mówił, że pięć punktów na pierwsze sto dni rządów PiS w przyszłej kadencji, to science fiction, a szczególnie trzynasta emerytura, która nie jest przewidziana w projekcie budżetu na 2020 rok.

– Grzegorz Schetyna albo nie wie o czym mówi, albo wie, ale kłamie - oparł Sasin. – Przecież musi wiedzieć, jako polityk już wiele lat funkcjonujący w polityce i w Sejmie, że emerytur nie wypłaca się z budżetu, tylko z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – podkreślił wicepremier.

– Te pieniądze w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na wypłatę 13. emerytury oczywiście są, tak samo jak udało się w tym roku wypłacić już konkretnie tę trzynastą emeryturę - też w budżecie tych pieniędzy nie było, no bo nie tam są te pieniądze zapisywane - dodał Sasin.

– Będzie trzynasta emerytura jako stały element ustawowo zagwarantowany. To będzie jedna z pierwszych ustaw w następnej kadencji - zapewnił Sasin. Pytany o czternastą emeryturę powiedział, że będzie ona w roku 2021 roku. – Potem również będziemy proponować, żeby to był stały mechanizm – zadeklarował. – To są całkowicie realne propozycje – dodał wicepremier.

Premier: w 2020 roku będą w budżecie środki na trzynastą emeryturę

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
29-11-2022
  • 54. posiedzenie Senatu RP X kadencji - dzień pierwszy 11:00
  • Posiedzenia sejmowych komisji stałych 11:00
  • Udział prezydenta Andrzeja Dudy w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego 12:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych