zaloguj się
Dostępność

 
header("X-php: 103");
Strona główna » Aktualności

Sasin: Tworzenie narodowych czempionów wpisuje się w politykę rządu

22:09, 05.12.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Tworzenie wielosektorowych narodowych czempionów wpisuje się w politykę gospodarczą naszego rządu – napisał na Twitterze wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do informacji o wezwaniu złożonym przez PKN Orlen na akcje Energa S.A.


Podziel się:   Więcej

Jak podkreślił Sasin w czwartkowym wpisie na Twitterze, jednym z celów powstania Ministerstwa Aktywów Państwowych było pełne wykorzystanie potencjału spółek Skarbu Państwa, między innymi poprzez stworzenie warunków do ich komplementarnej konsolidacji.

Wskazał, że tworzenie „wielosektorowych narodowych czempionów wpisuje się w politykę gospodarczą naszego rządu”.

„W tym kontekście oceniamy wezwanie złożone przez PKN Orlen na akcje Energa S.A. Niezależnie od tego dokonamy szczegółowej analizy obecnej sytuacji, a finalna decyzja, którą podejmiemy o ewentualnej transakcji, będzie przede wszystkim uzależniona od uzyskania odpowiednich korzyści dla Skarbu Państwa” – czytamy.

W czwartek PKN Orlen ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę Energa z siedzibą w Gdańsku, tj. 414.067.114 akcji o wartości nominalnej 10,92 zł każda. Jak podał koncern, cena akcji w wezwaniu została określona na 7 zł za jedną akcję.