zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Sasin: Zrównoważony rozwój Polski przynosi efekty w postaci nowych inwestycji

18:20, 07.07.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– To bardzo ważna dla miasta i regionu inwestycja nowoczesnego przemysłu, która nadaje nowy sens Centralnemu Okręgowi Przemysłowemu – powiedział wicepremier Jacek Sasin w Stalowej Woli podczas wmurowania kamienia węgielnego pod koreańską fabrykę folii do samochodów elektrycznych.


Podziel się:   Więcej

Koreański SK Nexilis wybuduje w Stalowej Woli fabrykę folii miedzianej używanej do produkcji baterii stosowanych w samochodach elektrycznych.

Produkowana tu folia trafi do odbiorców w całej Europie i będzie to największy tego typu zakład na świecie. Wartość inwestycji w pierwszym etapie to prawie 3 mld zł.

Pracę tu znajdzie ok. 500 osób. Docelowo inwestycja sięgnie 10 mld złotych, co oznacza kolejne setki nowych miejsc pracy.

– To wydarzenie spowoduje, że Stalowa Wola będzie ważnym miejscem na światowej mapie transformacji energetycznej. Cieszę się, że będziemy mogli razem we współpracy z Koreą Południową realizować ten projekt – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

O tę fabrykę ubiegało się wiele krajów. Koreański inwestor wybrał jednak Polskę. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce południowo- wschodniej.Prezydent: Stalowa Wola zyskuje nowe miejsca pracy
 
 
 
...
 
– Tak jak zapowiadaliśmy wspieramy równomierny rozwój kraju i lokalne inwestycje, by powstawały na terenach do tej pory zaniedbywanych, by służyły tutejszym mieszkańcom. Chcemy by mieli oni szansę na pracę, rozwój, stabilizację i nie musieli stąd wyjeżdżać – uzasadnił wicepremier Jacek Sasin.Premier: Co najmniej 1,5 tys. miejsc pracy powstanie dzięki inwestycji firmy Daikin w Łódzkiej SEE
Inwestycja realizowana jest w rekordowo krótkim czasie, dzięki dobrej współpracy inwestora z władzami samorządowymi Stalowej Woli oraz zapewnieniu nowoczesnej infrastruktury i mediów. Atutem Polski jest również wykształcona i wysoko oceniana kadra.

Duże znaczenie przy wyborze lokalizacji fabryki miała także decyzja PGE Dystrybucja o budowie systemu zasilania w energię elektryczną dla strefy ekonomicznej, w której powstanie fabryka. Ponadto, spółka Tauron wybuduje w pobliżu dużą farmę fotowoltaiczną.Müller: UE i Polska nie są przygotowane na auta elektryczne; rząd jednomyślny w tej sprawie
– Stawiamy na technologie, które będą pozwalały przede wszystkim korzystać z nowych źródeł energii. Ta inwestycja wpisuje się w światowy trend – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Polska dzięki tej inwestycji stanie się ważnym graczem, elementem łańcucha dostaw przy rozwoju elektromobilności.Premier: Inwestycja w elektromobilność to możliwość rozwoju technologii i kreatywności

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
09-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych