zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Schreiber: Możliwe, że przez wycofanie projektu ws. 30-krotności będą korekty w budżecie

10:11, 22.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Całkiem możliwe, że w związku z wycofaniem projektu dot. zniesienia limitu 30-krotności przy składkach na ZUS będą jakieś korekty do projektu budżetu na przyszły rok – powiedział w piątek szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Ale też nie ma co wpadać w jakąkolwiek histerię – dodał.


Podziel się:   Więcej

Pierwsze czytanie projektu PiS dotyczącego zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS Sejm miał przeprowadzić we wtorek wieczorem; jednak wcześniej tego dnia poseł PiS Marcin Horała w imieniu swego klubu wycofał projekt.

Brak poparcia wobec zniesienia limitu składek deklarowali nie tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, ale także koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy – Porozumienie Jarosława Gowina. Ugrupowanie to przyjęło uchwałę, która zobowiązuje posłów i senatorów Porozumienia do głosowania przeciw likwidacji tego limitu.

Schreiber pytany w piątek w radiowej Trójce co będzie dalej z tym projektem powiedział, iż w związku z tym, że PiS nie udało się przekonać swoich koalicjantów z Porozumienia i swoje wątpliwości zgłaszała też strona społeczna, teraz ten projekt trafi do konsultacji. – Zobaczymy co z tego wyniknie – podkreślił.


Paweł Mucha: Prezydent sceptycznie ocenia projekt ws. zniesienia limitu 30-krotności
„Jakieś korekty będą konieczne”

Dopytywany, czy w związku z wycofaniem projektu, który był już wpisany do budżetu na przyszły rok będzie potrzebna autopoprawka do projektu budżetu Schreiber odparł: „Całkiem możliwe”. – Ale też nie ma oczywiście co wpadać w jakąkolwiek histerię – mówił szef Stałego Komitetu Rady Ministrów. Jak podkreślił, „jakieś korekty w związku z tym będą oczywiście konieczne”.

Jak zaznaczył, mimo to budżet na przyszły rok i tak będzie najlepszym budżetem z najmniejszym deficytem w historii.


Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu PiS ws. trzynastych emerytur

Kalendarz transmisji

Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych