zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Schreiber: Rząd interweniuje ws. polskiego chorego w Wielkiej Brytanii

08:58, 19.01.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

– Rząd prowadzi działania w sprawie chorego Polaka w Wielkiej Brytanii – powiedział we wtorek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.


Podziel się:   Więcej

Mężczyzna jest w stanie śpiączki po zatrzymaniu akcji serca. Szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny.

Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.

Łukasz Schreiber powiedział w Programie 1 Telewizji Polskiej, że sprawą zajęło się Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Rozmowa z ambasador Wlk. Brytanii ws. Polaka w śpiączce „była długa i trudna”
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział w niedzielę w Polskim Radiu, że polskie władze wykorzystały wszystkie możliwości, by ratować umierającego.

W proces zaangażowały się polskie służby konsularne w Wielkiej Brytanii, w tym ambasador Arkady Rzegocki. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował pismo do swojego odpowiednika w Wielkiej Brytanii.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski rozmawiał w poniedzialek w tej sprawie z ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Anną Clunes. Do rozmowy doszło na prośbę prezydenta Andrzeja Dudy.


Szczerski: Spotkam się z ambasador Wielkiej Brytanii ws. Polaka w śpiączce

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych