zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm: Blisko 70 posłów nie wzięło udziału w testach zdalnego systemu głosowań

09:19, 26.01.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

W piątek i we wtorek odbyły się testy zdalnego systemu głosowań, pojawiały się pewne trudności, ale były one na bieżąco rozwiązywane; blisko 70 posłów nie wzięło udziału w testach – poinformowało PAP Centrum Informacyjne Sejmu.


Podziel się:   Więcej

W środę rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu, które odbędzie się formule hybrydowej. W ostatnich dniach w Sejmie odbyły się testy zdalnego systemu głosowań.

– Testy systemu głosowań były przeprowadzane w piątek i dwukrotnie we wtorek. Zostały wykonane ze względu na zmianę operatora transmisji danych oraz z powodu aktualizacji dostępnego na tabletach systemu operacyjnego" – wskazało CIS.

CIS w odpowiedzi na pytania przesłane przez PAP, zaznaczyło, że podczas testów pojawiały się pewne trudności, ale były na bieżąco rozwiązywane przez Ośrodek Informatyki Kancelarii Sejmu.

„Jednocześnie informujemy, że blisko 70 posłów nie wzięło udziału w testach. Według wiedzy Kancelarii Sejmu, w związku ze stanem zdrowia, są posłowie przebywający w samoizolacji lub hospitalizacji” – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

W poniedziałek wieczorem dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że zaplanowane na ten tydzień posiedzenie izby niższej zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

W zeszły piątek – jak informowali posłowie w mediach społecznościowych – Kancelaria Sejmu przeprowadziła test głosowania zdalnego. Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka zamieściła skan powiadomienia, które dostała z Kancelarii Sejmu, w związku z planowana próbą. Napisano w nim m.in., że „sprawdzenie warunków technicznych udziału w posiedzeniu jest niezbędne ze względu na przeprowadzoną w międzyczasie zmianę operatora telekomunikacyjnego”.


Praca zdalna w administracji państwowej. Projekt rozporządzenia w wykazie prac legislacyjnych rządu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych