zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm odrzucił wniosek o przerwę w obradach

12:31, 27.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Po wznowieniu po przerwie obrad Sejmu poseł Dobromir Sośnierz (Konfederacja) wniósł o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów i dodanie do porządku obrad dyskusji nad wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego; wniosek tam został odrzucony.


Podziel się:   Więcej

Po wznowieniu obrad Sejmu po przerwie głos zabrał m.in. poseł Dobromir Sośnierz (Konfederacja).

– Przed chwilą słyszeliśmy tu posłów PO i Lewicy krzyczących +to jest wojna+. Ludzie opanujcie się, podgrzewacie emocje, zaraz poleje się krew na ulicach, ludzie się będą powoływali na to, że słyszeli w Sejmie, że jest wojna, bo na wojnie się zabija – mówił Sośnierz.

W związku z wydarzeniami z ostatnich dni – poseł Konfederacji – zgłosił wniosek formalny o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów i dodanie do porządku obrad dyskusji nad wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. – W związku z tym, że rząd nie panuje nad sytuacją na ulicach – powiedział Sośnierz.

Wniosek o przerwę został w głosowaniu odrzucony.


Przepychanki na sali sejmowej. Interweniowała Straż Marszałkowska
Również poseł KO Piotr Borys zgłosił wniosek formalny. – Szanowny panie marszałku proszę o ogłoszenie przerwy, zebranie Prezydium i komisji regulaminowej. Łamie pan procedury, dlatego że bezprawnie wykluczył pan dwójkę posłów, a jeszcze dodatkowo jedną osobę śp. panią Jarugę-Nowacką. Proszę przeprosić za te słowa, albo sprostować swoje zdanie – mówił Borys.

Dodatkowo – jak podkreślił – „mamy 16 tys. zakażeń, wysłaliście wojnę Polakom i Polkom. Polacy są na ulicach, nie mogą zaakceptować waszego pseudo Trybunału Konstytucyjnego”.
– Dlatego proszę przestrzegać procedur, ogłosić przerwę i zwołać komisję regulaminową Sejmu, jeżeli chce pan przestrzegać prawa, panie marszałku – powiedział poseł KO, zwracając się do Terleckiego.

W odpowiedzi Terlecki odparł, że był już głosowany wniosek o przerwę, który został odrzucony. – Natomiast komisja regulaminowa zostanie zwołana – dodał wicemarszałek Sejmu.


W Sejmie m.in. informacja minister rodziny po wyroku TK i wniosek o odwołanie Ziobry

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych