zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Sejm uczcił minutą ciszy pamięć strażaka z OSP Balice, który zginął na służbie

11:17, 28.09.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Sejm uczcił w środę minutą ciszy pamięć strażaka z OSP Balice, który zginął podczas służby. 38-latek zabezpieczał miejsce zderzenia auta z łosiem. W tym czasie sam został potrącony przez samochód.


Podziel się:   Więcej

O uczczenie tragicznie zmarłego strażaka zwrócił się na początku środowych obrad Sejmu poseł Edward Siarka (PiS).

– Pani marszałek, wysoki Sejmie, dwa dni temu na autostradzie A4 w czasie akcji ratowniczej zginął młody strażak z OSP Balice. Osierocił czwórkę dzieci. Druh Andrzej wiernie służył lokalnej społeczności i Polsce - powiedział poseł.

Dodał, że „w tym samym zdarzeniu ucierpiała również jego żona, która jest strażaczką i leży w ciężkim stanie w szpitalu”. – Proszę o uczczenie minutą ciszy jego pamięci - podkreślił Siarka.


Sejm uczcił pamięć ofiar eksperymentów pseudomedycznych w Ravensbrűck

Tragiczny wypadek na A4


Troje strażaków OSP zostało potrąconych przez samochód na A4 w okolicach Chrosnej w gminie Liszki pod Krakowem. Jeden z mężczyzn, 38-latek, zmarł na miejscu mimo reanimacji. Druhowie pomagali w zabezpieczaniu miejsca po zderzeniu BMW z łosiem.

Strażacy brali udział w akcji zabezpieczania miejsca kolizji ok. 3 kilometry od bramek na autostradzie A4 w Balicach, w kierunku Krakowa. – Kierująca BMW zderzyła się z półtonowym łosiem. Zwierzę przechodziło przez autostradę, choć jest ona odgrodzona. Kobiecie nic się nie stało. Łosia uśpił weterynarz - powiedział we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. W miejsce tego zdarzenia skierowano siły Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, (OSP).

Troje druhów OSP zabezpieczało miejsce, ale zeszli na bok, widząc nadjeżdżające samochody - mazdę, a za nim ciężarowy Iveco. – O ile kierujący mazdą zaczął zwalniać, to kierujący Iveco uderzył w tył mazdy i stracił panowanie na pojazdem - zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie - relacjonował Gleń.

38-latek zmarł na miejscu mimo reanimacji. Strażaczka ciężko ranna trafiła do szpitala. Według nieoficjalnego źródła PAP, kobieta jest żoną zmarłego 38-latka. Para ma czworo dzieci. Stan trzeciego druha jest dobry, jest w domu.


Sejm uczcił pamięć Franciszka Pieczki

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
27-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych