zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm w piątek zajmie się projektem ws. głosowania korespondencyjnego i tzw. specustawą funduszową

11:41, 01.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Sejm na piątkowym posiedzeniu ma zająć się projektami tzw. specustawy funduszowej i dotyczącymi głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r.; możliwe, że zajmie się też projektem ws. zwiększenia środków na nauczanie przez internet – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

Terlecki powiedział w środę, że Prezydium Sejmu omówi w czwartek porządek obrad na obiegowym posiedzeniu.

Poinformował, że „na dziś plany są takie”, by Sejm w piątek zajął się przyjętym przez rząd projektem tzw. specustawy funduszowej, który przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Chodzi o projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 roku.

Jak podkreślił resort w przesłanym PAP komunikacie, cele tej ustawy są dwa: większa elastyczność dla beneficjentów funduszy europejskich, którzy będą mogli dokończyć rozpoczęte projekty z maksymalną możliwą efektywnością i bez strat finansowych oraz ukierunkowanie dostępnych funduszy na zwalczanie koronawirusa i ograniczanie jego niepożądanych skutków dla gospodarki.


Prezydent podpisał ustawy składające się na tarczę antykryzysową
Projektem ustawy ws. głosowania korespondencyjnego

Terlecki powiedział, że prawdopodobnie Sejm zajmie się w piątek także złożonym przez PiS projektem ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., zgodnie z którym, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom.

– Mówi się także o tym, że (w porządku obrad) będzie projekt dot. przeznaczenia dodatkowych pieniędzy dla szkół na nauczanie przez internet, jednak ten projekt jeszcze nie dotarł do Sejmu. Możliwe, że także tym projektem zajmiemy się w piątek – zapowiedział Terlecki.


Projekt ustawy ws. głosowania korespondencyjnego złożony w Sejmie

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
22-10-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych
header("X-php: 103");