zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm wysłucha informacji premiera nt. sytuacji związanej z koronawirusem

10:07, 06.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Sejm w poniedziałek wznowił obrady. Posłowie wysłuchają informacji premiera nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce; mają też zdecydować o wprowadzeniu projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego do porządku obrad.


Podziel się:   Więcej

„Prezydium Sejmu, po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów, dokonało zmian w terminarzu posiedzeń Izby. 9. posiedzenie będzie kontynuowane 6 i 7 kwietnia (poniedziałek – wtorek). Początek obrad 06.04 o godz. 10:00” – napisał na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Z harmonogramu obrad Sejmu wynika, że poniedziałkowe obrady rozpoczną się o godz. 10.00 od przedstawienia informacji premiera Mateusza Morawieckiego nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Przewidziane są też 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół.

Na godz. 12.00 planowane są głosowania, w tym nad rozstrzygnięciem punktu spornego, który dotyczy projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego wraz z autopoprawką do tego projektu.Ograniczenia, nakazy i zakazy ws. COVID-19. Projekt rozporządzenia opublikowany
We wtorek posłowie PiS złożyli projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r.

Zgodnie z projektem, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

Następnie, posłowie PiS złożyli do projektu autopoprawkę, która zakłada, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie korespondencyjne będzie jedynym sposobem oddania głosu. To samo rozwiązanie będzie miało zastosowanie w drugiej turze wyborów.