zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm wznowi obrady we wtorek. Planowane jest głosowanie ws. wyborów prezydenckich

07:30, 02.06.2020;   autor: msies, akune;   źródło: PAP

Sejm wznowi obrady we wtorek po południu, wstępnie tego dnia planowane jest przeprowadzenie głosowania nad poprawkami Senatu do ustawy dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich. Obrady mają być kontynuowane w czwartek, gdy posłowie mogą głosować m.in. nad tzw. tarczą antykryzysową 4.0.


Podziel się:   Więcej

Wstępnie planowano, że Sejm, który rozpoczął posiedzenie w ubiegłą środę i kontynuował je w ubiegły czwartek, wznowi obrady w środę 3 czerwca.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zastrzegła jednak wówczas, że jeżeli ustawa dotycząca wyborów prezydenckich wróci z Senatu wcześniej, to posiedzenie Sejmu może odbyć się we wtorek 2 czerwca.

Marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że głosowanie w Senacie ws. ustawy być może odbędzie się jeszcze w poniedziałek wieczorem lub we wtorek do południa, a następnie ustawa wraz z senackimi poprawkami „niezwłocznie trafi do Sejmu”.

Zgodnie z zamieszczonym na stronie internetowej wstępnym harmonogramem, obrady Sejmu mają zostać wznowione we wtorek o godz. 15, a posłowie mają zająć się tylko głosowaniem nad poprawkami Senatu do ustawy ws. przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich.

 
 
 
...
 
Obrady planowane również w czwartek

W czwartek – zgodnie z harmonogramem obrad – Sejm miałby obradować również od godz. 15.00, przewidziano wówczas blok głosowań m.in. ws o rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID–19, czyli tzw. tarczy 4.0 – oraz nad stanowiskiem Senatu m.in. do nowelizacji ustawy o drogach publicznych.


Borowski: by wybory nie budziły wątpliwości, powinno się przyjąć senackie poprawki

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych