zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm wznowił obrady. Możliwe drugie czytanie projektu ws. zerowego PIT dla młodych

09:17, 04.07.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Sejm rano wznowił obrady; zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie morskim oraz prezydenckimi projektami noweli: ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP i ustawy o ustanowieniu Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości.


Podziel się:   Więcej

Na początku obrad posłowie będą zadawali pytania w sprawach bieżących, a także wysłuchają - na wniosek klubu Kukiz'15 - informacji premiera ws. doniesień medialnych dotyczących apelu banków o wsparcie przez rząd Polski w postępowaniu przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w procesie dotyczącym tzw. kredytów frankowych.

Następnie posłowie zajmą się m.in. rządowym projektem noweli ustawy o bezpieczeństwie morskim. Nowe przepisy zakładają m.in. sprawniejsze przekazywanie służbom ratowniczym informacji o liczbie pasażerów na statku w razie wypadku.

Izba rozpatrzy też prezydencki projekt nowelizacji ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP oraz ustawy o ustanowieniu Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości; zakłada on rozszerzenie ram czasowych działania Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, a także wydłużenie okresu nadawania Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości do 2022 r.

Sejm wysłucha także sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2018 roku. Posłowie zagłosują również m.in. nad wnioskiem o odrzucenie sprawozdania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z realizacji w 2018 r. ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, z którego wynika, że najwięcej nieruchomości w Polsce kupują Ukraińcy, Białorusini, Niemcy i Holendrzy.

Niewykluczone, że Sejm przeprowadzi w czwartek także drugie czytanie projektu ws. zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia.

Premier Morawiecki w Sejmie: Dajemy młodym pracownikom podwyżkę

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych