zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm wznowił obrady

09:33, 16.09.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Sejm w czwartek o godz.9 wznowił obrady. Wieczorem posłowie zajmą się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy; wniosek złożyło w sierpniu PSL, podpisali się pod nim także posłowie Lewicy.


Podziel się:   Więcej

We wniosku ludowcy podkreślili, że odkąd Puda został w październiku ubiegłego roku ministrem resortu rolnictwa „nie przygotowuje projektów legislacyjnych, nie prowadzi dialogu z rolnikami i z organizacjami rolniczymi”. Przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus (PiS) odparł wtedy, że wniosek jest nietrafiony - minister realizuje program pomocy poszkodowanym w związku z ASF i ogłasza Polski Ład dla rolnictwa.

Ponadto Sejm ma w czwartek przeprowadzić drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Ma on uszczelnić przepisy tak, aby przedsiębiorcy prowadzący placówki handlowe nie mogli omijać zakaz handlu w niedzielę, powołując się na posiadanie statusu placówki pocztowej.

Posłowie wysłuchają też informacji bieżącej „w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia”, o przedstawienie której wnioskował klub KP-PSL.

Dworczyk: Nie ma decyzji, by na rozmowy z medycznymi związkami przyszedł premier