zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Sejm za poprawką Senatu o subfunduszu do noweli ustawy o Funduszu Medycznym

23:02, 01.12.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Sejm przyjął w czwartek poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw. Przewiduje ona, że ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego finansuje się szczepionki do przeprowadzania zalecanych szczepień ochronnych w ramach Programu Szczepień Ochronnych.


Podziel się:   Więcej

Regulacja ma na celu wsparcie działań związanych z profilaktyką chorób zakaźnych, głównie przez zakup szczepionek do przeprowadzania zalecanych szczepień w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, który w październiku br. skierował projekt noweli do Sejmu, takie działanie pozwoli na kierunkowe docelowe działania ministra zdrowia w zakresie dofinasowania profilaktyki w obszarze nieobjętym obowiązkiem szczepień – w zależności od potrzeb i sytuacji epidemicznej, z uwzględnieniem wieku i grupy docelowej, dla której ochrona indywidulana stanowi wpływ na zdrowie publiczne państwa.

Nowela przewiduje też m.in. dodanie nowej kategorii świadczeń finansowanych ze środków pochodzących z Funduszu Medycznego dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat.

Chodzi o świadczenia gwarantowane, związane z diagnostyką genetyczną z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej lub z leczenie szpitalnym.


Prezydent Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym


Sejm przyjął część poprawek Senatu do ustawy o Funduszu Medycznym

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych