zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm zajmie się poprawkami do bonu turystycznego i wnioskami o odwołanie szefów MS i MSWiA

11:40, 15.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Sejm rozpoczął w środę dwudniowe posiedzeniu; ma się zająć m.in. zaproponowanymi przez Senat poprawkami do ustawy o bonie turystycznym oraz wnioskami Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec szefów MS i MSWiA – Zbigniewa Ziobry i Mariusza Kamińskiego.


Podziel się:   Więcej

W popołudniowym bloku głosowań, posłowie mają zająć stanowisko m.in. wobec poprawek Senatu do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

Senatorowie zaproponowali ponad 70 zmian, najważniejsze dotyczyły poszerzenia grona beneficjentów bonu turystycznego.

Senat zaproponował, by bonem objąć także emerytów i rencistów, oraz dzieci rodziców, którzy pracują za granicą.


Müller o bonie turystycznym: Na tym etapie pomoc jest wystarczająca


Sejm zajmie się m.in. bonem turystycznym i wnioskami o odwołanie szefów MS i MSWiA
Sejm zajmie się także poprawkami Senatu dotyczącymi nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadza trwałe nieprzedawnianie się karalności zbrodni komunistycznych. Obecne przepisy stanowią, że część tych zbrodni przedawni się 1 sierpnia br.


Senat za nowelą wraz z poprawkami ws. nieprzedawniania się zbrodni komunistycznych
Posłowie mają także powołać trzech członków Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

Komisja ma się składać z siedmiu członków: trzech powołanych przez Sejm większością trzech piątych głosów, jednego powołanego przez Senat również większością trzech piątych głosów oraz po jednym członku powołanym przez premiera, prezydenta i Rzecznika Praw Dziecka. Dotychczas swoich przedstawicieli do komisji powołali prezydent – Justynę Kotowską, premier –- Elżbietę Malicką, Senat - Agnieszkę Rękas oraz Rzecznik Praw Dziecka - Błażeja Kmieciaka.


Sejmowa komisja zarekomendowała członków do komisji ds. pedofilii
W środę wieczorem Sejm ma się zająć wnioskami Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego oraz wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.


Sejmowa komisja negatywnie ws. wniosku o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry
Posłowie KO na początku czerwca zapowiedzieli złożenie wniosków o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, PG Zbigniewa Ziobry oraz szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Wnioski te - jak wówczas mówili–- mają być „żądaniem” skierowanym do PiS o rozliczenie „skompromitowanych ministrów”.


Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
12-08-2020
  • 14. posiedzenie Senatu – dzień drugi 09:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych