zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sejm zajmie się tzw. specustawą funduszową

13:02, 03.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR

Sejm w piątek wznowi obrady o godz. 13.30. W porządku obrad jest tylko sprawozdanie komisji z rządowego projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r., który dotyczy funduszy unijnych.


Podziel się:   Więcej

Sejm nie zajmie się natomiast wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Jak poinformował PAP przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Marek Ast (PiS), rozpatrzenie kandydatury Bartłomieja Sochańskiego zostało przełożone „na przyszłość” w związku z problemami technicznymi i brakiem możliwości dojazdu kandydata do Sejmu.

Wcześniej planowano, że obrady zostaną wznowione o godz. 10.00, później, że o godz. 11.00, a następnie o 12.00 oraz o godz. 13.00.

Na razie w porządku obrad Sejmu jest tylko sprawozdanie komisji dotyczące kolejnej ustawy związanej z epidemią koronawirusa, następne decyzje zapadną na Prezydium Sejmu, które zbierze się w południe – poinformował dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (KP-PSL).

Wicemarszałek Sejmu przyszedł do Sali Kolumnowej, gdzie podczas piątkowych obrad Sejmu przebywają dziennikarze, po porannym posiedzeniu Prezydium Sejmu.

Wicemarszałek Sejmu poinformował, że na prezydium dowiedzieliśmy się tylko tyle, że o godz. 11.15 Sejm rozpocznie rozpatrywanie sprawozdania komisji nad rządowym projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r. – Czyli tego, który dotyczy funduszy europejskich, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem – dodał.

– Potem na nastąpić przerwa w obradach Sejmu i kolejne posiedzenie Prezydium Sejmu; być może wtedy coś więcej będzie wiadomo. Wygląda na to, że nie ma zgody w obozie władzy na to szaleństwo przeprowadzenia wyborów za wszelką cenę. Jak pewnie wszyscy widzimy i czujemy, trwa urabianie jednego niepokornego koalicjanta – dodał Zgorzelski.

Jak dodał, podczas obrad prezydium zadał pytanie, co z projektem dotyczącym wyborów korespondencyjnych. – Odpowiedź była taka, że wszystko przed nami – powiedział poseł. – Na dziś wygląda, że obrady Sejmu będą trwały do godz. 12, a następnie albo rozpocznie się nowe posiedzenie Sejmu we wtorek, albo będzie kontynuacja – zaznaczył.


Premier: Tarcza antykryzysowa pozwoli polskiej gospodarce i firmom przetrwać kryzys
 
 
 
...
 
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) mówił w środę, że prawdopodobnie Sejm zajmie się także złożonym przez PiS projektem ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., zgodnie z którym, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom.

W czwartek Terlecki mówił, że PiS zamierza wnieść autopoprawkę do swego projektu, która ma zmierzać do tego, by głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich było wyłącznie korespondencyjne.


Sejm w piątek zajmie się projektem ws. głosowania korespondencyjnego i tzw. specustawą funduszową

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
06-06-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych