zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Sekretarz energii USA J. Granholm spotyka się z premierem Mateuszem Morawieckim

21:50, 22.09.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Sekretarz energii USA Jennifer Granholm rozmawia z w środę z premierem Mateuszem Morawieckim. Podczas wizyty w Polsce spotkała się też z ministrem klimatu Michałem Kurtyką i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim.


Podziel się:   Więcej

Jak poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera w środę wieczorem, sekretarz energii USA Jennifer Granholm uczestniczy w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas rozpoczętej w środowej wizyty w Polsce amerykańska sekretarz energii spotkała się też z ministrem klimatu Michałem Kurtyką i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim.

„Spotkanie z Sekretarz Granholm było okazją do dyskusji na temat naszych wspólnych celów - bezpieczeństwa energetycznego i tansformacji w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie” - napisał w środowym wpisie na Twitterze minister Kurtyka.

„Współpraca ma zasadnicze znaczenie dla stworzenia sprawiedliwej transformacji energetycznej, która otwiera nowe możliwości gospodarcze w naszej walce ze zmianami klimatycznymi” - wskazała na Twitterze Granholm. Jak poinformowała ambasada USA w Polsce, spotkanie odbyło się w ramach kolejnej edycji Polsko-Amerykańskiego Strategicznego Dialogu Energetycznego.


„W sprawie transformacji energetycznej są sprzeczności pomiędzy związkami zawodowymi energetyki i górnictwa”
Jennifer Granholm wystąpiła też w środę na forum biznesowym konferencji Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetycznej i Klimatycznej (Partnership for Transatlantic Energy and Climate Cooperation - P-TECC). Zmiany klimatyczne wymagają natychmiastowych działań i reakcji, transformacja w kierunku czystej energii to wielka szansa gospodarcza - mówiła w Warszawie podczas forum biznesowego konferencji P-TECC sekretarz Granholm.

Celem Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetycznej i Klimatycznej (Partnership for Transatlantic Energy and Climate Cooperation - P-TECC) ma być rozwój współpracy pomiędzy USA i europejskimi sojusznikami w obszarze energii i przeciwdziałaniu zmian klimatycznych.Rząd przyjął Politykę energetyczną Polski do 2040 r.

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych